ČITAJMO ZAJEDNO-ČITAJMO NAGLAS: ZABORAVLJENE KNJIGE

Učenici trećeg razreda matične škole ove su školske godine uključeni u projekt "Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige". Projekt se održava na nacionalnoj razini, a uključene su osnovne škole iz većine županija Republike Hrvatske.

Projekt je inicirao knjižničar Denis Vincek iz OŠ Ante Kovačića Zlatar s ciljem da učenici čitaju zajedno, da čitaju naglas i to knjige koje su pomalo zaboravljene. To su knjige koje su na policama knjižnica, a nisu u obveznoj lektiri no unatoč tome su lijepe i vrijedne. Nakon što je knjižničarka dogovorila provođenje projekta s učiteljicom Anom Puljek, odabrana je knjiga koju ćemo pročitati. Bit će to knjiga ''Priče mačke na grani'' koju je napisao Marcel Ayme. Čitanje smo započeli 20. rujna u knjižnici. Prvi put je čitala knjižničarka, a na sljedećim susretima ugostit ćemo ravnateljicu, učiteljice, mame i sve one koji budu htjeli s nama čitati. Čitat ćemo u knjižnici, razredu, školskom kutku za odmaranje.

Nakon svakog čitanja učenici će se kreativno izražavati i razgovarati o pročitanome. Na završnici projekta će dvoje učenika iz razreda, s knjižničarkom i razrednom učiteljicom na kreativan način predstaviti knjigu koju su čitali – pjesmom, plesom, prezentacijom, igrokazom, recitacijom i sl.

objavio: JASENKA MARMILIĆ   datum: 20. 9. 2017.

ČITAJMO ZAJEDNO-ČITAJMO NAGLAS: ZABORAVLJENE KNJIGE

objavio: JASENKA MARMILIĆ   datum: 20. 9. 2017.

« Siječanj 2018 »