KNJIGA JE COOL 2
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 11. 10. 2023.

Ove školske godine naša će škola sudjelovati u eTwinning projektu Knjiga je cool 2 kojeg je osmislila i vodi Jasenka Marmilić, stručna suradnica knjižničarka.

Riječ je o međunarodnom eTwinning projektu tijekom kojeg će svi učenici razredne i predmetne nastave sudjelovati u različitim aktivnostima za poticanje čitanja.

Radom na projektu povezat će se knjižničari, učitelji i učenici iz različitih sredina te zajedničkim i vlastitim aktivnostima razvijati vještine kao što su čitalačka pismenost, digitalna pismenost, vještine poduzetništva, poznavanja stranih jezika, vještine rada na osobnom rastu i razvoju te sposobnost učenja. Pokazat ćemo kako je školska knjižnica idealno mjesto za razvijanje navedenih vještina, ali i ugodno mjesto za opuštanje i brigu o mentalnom zdravlju.

Projekt traje od rujna 2023. do lipnja 2024., a trenutno ima 17 članova iz Hrvatske, Rumunjske, Srbije i Turske.

Učenici 5. razreda već su odradili jednu od aktivnosti: sudjelovali su u obilježavanju Međunarodnog dana europske baštine.

Plan rada projekta uključuje zajedničku virtualnu izložbu straničnika, online susrete, učenje riječi drugih zemalja i slično.