MEDIJSKI SOKRAT
Autor: Marija Levak, 6. 10. 2023.

Jasenka Marmilić, stručna suradnica knjižničarka mentorica, dobitnica je nagrade Medijski Sokrat za najboljeg učitelja medijske pismenosti u RH u kategoriji osnovnih škola.

Nagradu dodjeljuje Društvo za komunikacijsku i medijsku kulturu te je utemeljena ove godine. Dodjela priznanja i nagrada održana je 4. listopada 2023. na svečanosti u Hrvatskom državnom arhivu.

U našoj školi u protekloj školskoj godini stručna suradnica knjižničarka provodila je projekt ''Digitalni građani'' s učenicima 7. i 8. razreda te kroz niz edukacijskih radionica radila s učenicima na razvijanju njihove medijske i digitalne pismenosti. Prosudbeno provjerenstvo prepoznalo je kvalitetu projekta te ga nagradilo. U obrazloženju nagrade navedeno je: Jasenka Marmilić, stručna suradnica knjižničarka, kroz projekt Digitalni građani provela je 16 edukativnih radionica, s naglaskom na sigurnost djece na internetu, zaštitu privatnosti i prevenciju elektroničkog nasilja, a kroz koje je učenike poticala na kritičko razmišljanje, ali i stvaranje medijskih sadržaja.

Ova nagrada veliko je priznanje za rad koji ulažemo u poticanje medijske pismenosti te poticaj da i dalje budemo ukorak s razvojem digitalne tehnologije i svijeta medija.

Više o Nagradi možete pročitati na poveznici: https://djecamedija.org/proglaseni-najbolji-ucitelji-medijske-pismenosti-u-hrvatskoj/

O projektu Digitalni građani više na poveznici: http://os-amihanovica-petrovsko.skole.hr/_kolska_knji_nica/projekt_digitalni_gra_ani